Negaidīti skaļa un trauksmaina Lielā piektdiena izvērtusies vairākām ģimenēm Ādažu novadā. Tur privātā teritorijā, aptuveni 150 metru attālumā no dzīvojamajām mājām, sprāga militāro apmācību laikā raidīts prettanku lādiņš, vēsta Latvijas televīzijas raidījums Panorāma.


Negadījumā neviens nav cietis, bet aptuveni 600 kvadrātmetru platībā izdedzis izcirtums. Nacionālajos bruņotajos spēkos (NBS) par notikušo uzsākta dienesta izmeklēšana.

Notikušā aculiecinieks Andis tobrīd ar trīsgadīgo dēlu saimniekojis pa pagalmu, kad mežmalā atskanējis sprādziens un gaisa vilnis pašu teju vai nogāzis zemē. Dēliņš tikmēr šoka stāvoklī skrējis pa pagalmu. Mirkli vēlāk no kaimiņam piederošās cirsmas pacēlušies dūmi, bet ģimene skrējusi skatīties, kas noticis.

Saskrējuši cilvēki, sabraukušas mašīnas, sākušies dzēšanas darbi, bet vietējie nav laisti klāt - drošībai. Uguns izplatību sausajā cirsmā izdevies ātri apturēt.

NBS skaidro - prettanku lādiņš izšauts apmācību laikā, notikusi tehniska kļūme. Bruņotie spēki pēc notikušā sazinājušies ar izdegušās teritorijas īpašnieku un sola zaudējumus atlīdzināt. NBS atzīst, ka notikušais nav ikdienišķa situācija un informēta arī Aizsardzības ministrija.

Tikmēr Andis norāda, ka tā ir tikai laimīga nejaušība, ka nav noticis kas ļaunāks. Ģimene nereti dodas pastaigās gar mežmalu, turklāt lādiņš, ja reiz piezemējās aiz poligona robežas, būtu varējis nolidot vēl 100 metrus tālāk, kur cilvēki uzturas nepārtraukti. "Jāsaprot, kāpēc tā notiek, šis ir bišķiņ par traku," uzskata vīrietis, atminoties, ka vēl pusgadu iepriekš caur kaimiņienes pagalmu uz vēdera līduši karavīri ar automātiem.