Angļu valodas eksāmena mutiskās daļas nopludināšanā vainojamās skolotājas aizturēšana notikusi gluži kā īstā trillerī - naktī uz ceturtdienu īpašā policijas operācijā, vēsta TV3 Ziņas. Varasiestādes neatklāj, kuras skolas pedagogs viņa bijusi.


Zināms, ka par nopludinātu eksāmena mutisko daļu ziņojis viņas skolēns - iespējams, kāds no klases, kurai skolotāja bija priekšlaikus un nelikumīgi nosūtījusi attēlus ar eksāmenā gaidāmajiem tematiem. Viņa to darījusi, vēloties palīdzēt saviem audzēkņiem angļu valodas pārbaudījumā.

Skolotāja izmeklētājiem atzinusies savā nodarījumā. Viņa gribējusi palīdzēt bērniem, vienlaikus ir diezgan skaidrs, ka mutiskās daļas uzdevumu nopludināšana tiem neko daudz nevar līdzēt, jo šajā pārbaudījumā jebkādus panākumus var gūt tikai tad, ja angļu valodu patiešām prot. Tas, par kādu tematu bērni tiks izvaicāti, ir sekundāri. Tomēr skolotājai par šo noziegumu draud līdz pat vienam gadam cietumā, jo viņa izpaudusi neatļautas ziņas. Vainīgajai šobrīd piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.