Kolumbusas “Blue Jackets”, kuras sastāvā pašlaik ir Latvijas izlases pirmais numurs Elvis Merzļikins, svētdien Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņas Austrumu konferences ceturtdaļfināla trešajā spēlē savā laukumā ar rezultātu 3:1 (0:0, 2:0, 1:1) pieveica Prezidenta kausa ieguvēju Tampabejas “Lightning”.

Sērijā līdz četrām uzvarām “Blue Jackets” izvirzījusies vadībā jau ar 3-0, tai nonākot viena panākuma attālumā no nākamās kārtas. Tas pievienošanos Latvijas izlasei varētu aizkavēt arī Merzļikinam, kurš uz valstsvienību braukšot tikai tad, kad Kolumbusas klubs noslēgs sezonu.

Teicamu maču “Blue Jackets” vārtos aizvadīja krievu vārtsargs Sergejs Bobrovskis, kurš atvairīja 30 pretinieku metienus.

“Lightning” gan šo cīņu aizvadīja bez sava uzbrukuma līdera Ņikitas Kučerova, kurš iepriekšējā spēlē veica rupju spēka paņēmienu un saņēma viena mača diskvalifikāciju. Viņš ar 41 vārtiem un 87 rezultatīvām piespēlēm bija regulārā čempionāta rezultatīvākais hokejists. Tāpat Tampas vienībā traumas dēļ nespēlēja zviedru aizsargs Viktors Hedmans.

“Esmu priecīgs, kā līdz šim šajā sērijā esam paveikuši savu darbu. Tomēr mums vēl joprojām priekšā ir daudz darāmā un jābūt uzmanīgiem,” neslēpa “Blue Jackets” galvenais treneris Džons Tortorella.

Sērijas ceturtā spēle, kas var būt arī pēdējā, notiks otrdien Kolumbusā.

Pirms tam svētdien citā Austrumu konferences ceturtdaļfināla trešajā spēlē Latvijas uzbrucējs Teodors Bļugers palika rezervē, bet viņa pārstāvētā Pitsburgas “Penguins” savā laukumā ar 1:4 (1:2, 0:0, 0:2) piekāpās Ņujorkas “Islanders”, sērijā līdz četrām uzvarām nonākot iedzinējos ar 0-3.